en yeni iğne oyası örnekleri

Merhaba iğne oyası sevdalıları, en farklı ve en yeni modellerin surekli güncelleneceği bu sayfada sizlerle paylaşımlarımız devam edecek. soru ve görüşlerinizi lütfen paylaşın.Hanımlar iğne oyaları içerisinden en güzellerini seçerek yaparlar. Kültürümüzde İğne Oyasından Hazırlanmış çeyizin yeri ayrıdır.

Merhaba iğne oyası sevdalıları, en farklı ve en yeni modellerin surekli güncelleneceği bu sayfada sizlerle paylaşımlarımız devam edecek. soru ve görüşlerinizi lütfen paylaşın.Hanımlar iğne oyaları içerisinden en güzellerini seçerek yaparlar.  Kültürümüzde İğne Oyasından Hazırlanmış çeyizin yeri ayrıdır. Evlenecek genç kızlar çeyiz hazırlamaya başladıklarında iğne oyalarına da çeyizlerinde yer verirler.
Özellikle damadın akrabalarına bohça hazırlayacaksa en nadide iğne oyası modellerini seçerler. Çeyizlerinde iğne oyasından başka danteller, kenarları el emeği göz nuruyla işlenmiş havlular ve salon takımları bulunur. Türk gelenek ve kültürünün bir parçası olan çeyizler, evlenecek kızlarımızın da becerikli olup olmadığını ortaya koyar. İğne oyası emek, beceri ve sabır gerektiren bir uğraştır.
[ads2]Her genç kız bu sabrı ve emeği gösteremediğinden çeyizine koymak için bu iğne oyaları ve diğer el emeği gerektiren oya modellerini satın alma veya bilen birilerine yaptırma yoluna da seçerler. Kendileri veya anneleri tarafından iğne oyaları çeşitleri çeyizlerde mutlaka yerini alır.

Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız 

 

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nefis Yemek Tarifleri

BİZE GÖNDERİN

İĞNE OYASI,Yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak ister misiniz? Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak videonuzu yeya resimlerinizi ve yayın metninizi gönderin, YAYINLAYALIM

VİDEO VE RESİM GÖNDER